هشدار وزارت بهداشت به گروه‌های پرخطر در هوای آلوده تهران

به گزارش عرصه، مهندس محسن فرهادی اعلام کرد: طبق اعلام ایستگاه‌های سنجش میزان آلودگی هوا، شاخص آلودگی هوای تهران حداکثر ۱۹۴ و به طور میانگین ۱۵۲ بوده و به این ترتیب وضعیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم قرار دارد.

فرهادی در این مورد افزود: بیشترین میزان آلودگی از ایستگاه شهرداری منطقه ۴ در شرق تهران بوده و بیشترین آلاینده مربوط به ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

وی تاکید کرد: در این شرایط احتمال بروز علایم تنفسی به ویژه برای گروه‌های در معرض خطر وجود دارد و در صورت بی توجهی می تواند منجر به مرگ زودرس در بیماران قلبی و ریوی شود.

فرهادی تاکید کرد: گروه های در معرض خطر یعنی بیماران قلبی ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل پرهیز کنند.

وی همچنین یادآور شد: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده ترافیکی در مورد عبور و مرور وسایل نقلیه در پایتخت، دی اکسید نیتروژن، ازن، منوکسید کربن و دی اکسید گوگرد سهم کمتری از آلودگی هوای تهران را به عهده داشته‌اند.

بنابر اعلام وب‌دا، معاون فنی بهداشت محیط مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان کرد: با پیش بینی وضع هوا، به نظر می رسد از بعد از ظهر امروز با وزش باد و ورود سامانه بارشی، از میزان آلودگی کاسته شده و هوا از فردا (یکشنبه) رو به بهبود باشد.دیدگاهها بسته شده است.