جریانات ضداسلامی در دنیا به دنبال خاموشی صدای حق‌طلبی هستند


اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: جریانات ضداسلامی در دنیا از استکبار جهانی تا تکفیری ها و منافقان، به دنبال خاموشی صدای حق طلبی و حق خواهی مسلمین هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: امروز دنیای اسلام گرفتار یک غده سرطانی به نام اسرائیل شده و از سوی دیگر با فتنه های تکفیری ها و داعش، منافقان، انگلیس، آمریکا و امثال آنها دست و پنجه نرم می کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: همه این جریانات با یکدیگر همسو هستند تا اسلام را به خاک و خون بکشند و صدای حق طلبی و حق خواهی را خاموش کنند.

بصیرت دینی مردم  موجب هراس در دشمنان است

وی ادامه داد: هم اکنون داشتن بصیرت لازمه آحاد جامعه ما است چرا که بصیرت دینی و اطاعت از رهبری موجب هراس در دشمنان نظام اسلامی شده و پشت آنان را به لرزه درمی آورد.

دری نجف آبادی با اشاره به فتنه ۸۸ خاطرنشان ساخت: کسانی که در فتنه ۸۸ دخیل بودند ظلم و خیانت بزرگی و به مردم و نظام اسلامی کردند چراکه این مساله موجب خوشنودی دشمنان و منافقان و سوء استفاده آنها شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: اینکه فتنه گران ۸۸ کشور را تا مرز بحران پیش بردند، نهایت ستم و خیانت به خون شهدای انقلاب و دفاع مقدس بود و آنها در آن سال، بیش از شش ماه تلاش کردند کشور را به آشوب بکشانند و در روز عاشورا به ساحت مقدس سیدالشهدا(ع) اهانت کردند اما مردم مومن و ولایتمدار به آنان نشان دادند که به ولایت فقیه پایبند هستند و هرگز دست از انقلاب برنخواهند داشت.

فتنه گران باید از مردم عذرخواهی کنند

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه فتنه ها تجارب زیادی به دنبال دارد و لزوم هوشیاری و دشمن شناسی را آشکار می کند، گفت: فتنه گران اگر ادعای مسلمانی دارند، باید از مردم به خاطر اقداماتشان و ضرر و زیان هایی که وارد کرده اند عذرخواهی کنند و بدانند مردم از مسیر پیروی از ولایت فقیه منحرف نخواهند شد.

دری نجف آبادی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به رای سازمان ملل در رابطه با شهرک سازی های صهیونیست ها افزود: این اقدام موجب واکنش و برآشفتگی آمریکایی ها شد و امیدواریم هر چه سریعتر بساط ظلم و ستم صهیونیست ها از فلسطین جمع شود و همه مسلمانان جهان از ظلم و جور رهایی یابند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اقتصاد کشور بیان کرد: بسیاری از هزینه های ارزی امروز کشور غیرضروری است و باید تقاضاها در حوزه ارز کنترل و از ورود کالاهای قاچاق و غیرضروری جلوگیری شود.

منابع مالی کشور باید در زیرساخت ها و تولید هزینه شود

وی خاطرنشان ساخت: منابع مالی کشور باید به درستی در بخش های تولید، صنعت و زیرساخت ها هزینه شود و اشتغال و درآمدزایی ایجاد کند تا با افزایش صادرات و کاهش واردات، علاوه بر رونق تولید، به رشد و توسعه دست یابیم.

امام جمعه اراک در سخنان خود همچنین به سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، هشتم ربیع الثانی و ولادت امام حسن عسگری(ع) و شهادت شیخ نمر اشاره کرد و سالروز ولادت عیسی مسیح(ع) را به مسیحیان عالم تبریک گفت.دیدگاهها بسته شده است.