استقرار ۳۰۰ آتش نشان در محل برگزاری مراسم تشییع آیت الله رفسنجانی


سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از استقرار ۳۰۰ آتش نشان در ۱۰۰ نقطه از مسیر تشییع جنازه آیت الله هاشمی رفسنجانی خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: امنیت مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی یار امام و مقام معظم رهبری به نیروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران واگذار شده است.

وی افزود: از این رو، برای حفظ ایمنی شهروندان که در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی حضور پیدا می کنند، مقرر شده است نیروهای آتش نشان در طول مراسم و تا تخلیه کامل محل برگزاری مراسم حضور داشته باشند و خدمات لازم را به شهروندان ارائه کنند.

ملکی با اعلام اینکه ۱۲۰ دستگاه انواع خودرو از سوی سازمان آتش نشانی در مسیر تشییع جنازه از دانشگاه تهران تا حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) حضور خواهند داشت، گفت: علاوه بر ۱۲۰ دستگاه خودروی مجهز، ۳۰۰ آتش نشان با تجهیزات کامل در ۱۰۰ نقطه از مسیر تشییع جنازه حضور پیدا خواهند کرد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همچنین از حضور ۵۰ تن از مدیران ارشد آتش نشانی در مراسم تشییع جنازه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و افزود: در کنار ۳۰۰ آتش نشان، ۵۰ مدیر ارشد عملیاتی نیز که خودروهایی در اختیار دارند به صورت گشت زنی در طول مسیر حضور یافته و نسبت به نحوه خدمات رسانی به شهروندان سرکشی‌های لازم را انجام می دهند.

وی ادامه داد: نیروهای تمام ایستگاه های سازمان آتش نشانی در آماده باش کامل به سر برده و شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه حادثه، مراتب را به آتش نشانی و سامانه ۱۲۵ اعلام کنند.دیدگاهها بسته شده است.