خدمات آیت‌الله رفسنجانی برای نظام و مردم فراموش‌نشدنی است

آیت الله محسن اراکی در گفت‌وگو با عرصه، ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نه تنها برای انقلاب، بلکه یک انقلابی بزرگ در انقلاب‌های اسلامی معاصر و شخصیتی تاثیر گذار در جریان بیداری اسلامی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه اگر ایشان را به عنوان یکی از انقلابیون معاصر جهان اسلام معرفی کنیم سخن گزافی نیست ، تاکید کرد: ایشان در پیروی از امام راحل، استقرار نظام اسلامی و مبارزه علیه شاه مخلصانه و مجاهدانه حضور داشتند و پس از پیروزی انقلاب نیز سنگین‌ترین و سخت‌ترین مسولیت‌ها را به عهده گرفتند و آنها را به خوبی انجام دادند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: یکی از برگ‌های زرین زندگی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوران جنگ تحمیلی رقم خورد که با درایت، تیزهوشی، تصمیمات سرنوشت‌ساز و شجاعانه ایشان پیروزی‌های بی‌نظیری در تاریخ جنگ شکل گرفت.

اراکی ادامه داد: ارتش بعثی در عرصه‌های مختلف ناکام ماند که قطعا بخشی از موفقیت‌های کشور در جنگ تحمیلی را باید به ایشان نیز منتسب کرد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از جلوه‌های زندگی آیت‌الله رفسنجانی در دوران پس از جنگ صورت گرفت که کمتر کسی باور می کرد ایران مورد تهاجم همه‌جانبه همه کشورهای غربی قرار بگیرد که با درایت ایشان به سرعت کشور بازسازی شد و کمتر نشانی از یک کشور جنگ زده طی سال‌های اندک پس از جنگ وجود دارد.

اراکی اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخت‌ترین برهه‌ها همواره حامی رهبری، انقلاب و نظام اسلامی بوده و هیچگاه این جایگاه را ترک نکرد و دست از حمایت ولایت فقیه برنداشت.دیدگاهها بسته شده است.