لزوم ایجاد سیستم پیامک هشدار ترافیکی برای رانندگان

به گزارش عرصه، اقبال شاکری صبح امروز در بازدید صبحگاهی خود از مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به حواشی ایجاد شده درخصوص وضعیت ترافیک تهران گفت: روزانه ۱۴۰۰ دستگاه خودرو در تهران پلاک‌گذاری می‌شوند که برای پاسخگویی به این خودروها اگر چندین بزرگراه‌ هم بسازیم کافی نیست.

وی با بیان اینکه روز گذشته نمایندگان مجلس به دولت بابت عدم تصویب بودجه مشخص برای حل مشکل آلودگی هوا اخطار دادند، گفت: این روزها تهران به یک پارکینگ متحرک و غیرقابل کنترل بدل شده است.

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به حواشی ایجاد شده در مورد پروژه صدر – نیایش گفت: آنهایی که روند تصویب و اجرای پروژه را نمی‌دانند این سخنان را عنوان کرده و می‌گویند این پروژه حتی چهار برگ مطالعه نیز ندارد، اما باید بگویم که سازمان مشاور این پروژه می‌تواند به اندازه یک اتاق، مطالعات و اسناد در اختیارتان قرار دهد.

شاکری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ترافیک و آلودگی هوا دو معضل فعلی شهر تهران هستند، گفت: هر اقدامی که در راستای توسعه مراکز هوشمند شهرداری انجام شود، کم است و باید سرمایه‌گذاری و توسعه این مراکز را در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه بازدید از این مراکز که قدرت هوشمندسازی تهران را نشان می‌دهد برای همگان جذاب است، گفت: انصافا از این همه تلاش باید تشکر کرد.

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه براساس بررسی‌های انجام شده ایجاد یک سیستم پیامک‌رسان هوشمند از سوی این مرکز کنترل ترافیک لازم است، گفت: در حال حاضر پیامک تخلف تنها از سوی پلیس ارسال می‌شود، اما اگر خود شهرداری نیز سیستم پیامک هشداری داشته باشد، بازدارندگی‌اش بیشتر خواهد بود و باید روی این مساله بیشتر برنامه‌ریزی کرد.دیدگاهها بسته شده است.