سرقت به خاطر ازدواج دوباره پدربزرگ‌ پدر

به گزارش عرصه، در ساعت ۱۴:۳۰ روز هفتم دی ماه امسال، وقوع یک فقره سرقت به عنف از منزلی در منطقه خلیج به کلانتری ۱۷۹ اعلام شد و درپی آن با حضور مأموران کلانتری ۱۷۹ خلیج در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که سرقت از یک منزل ویلایی قدیمی متعلق به یک پیرمرد ۸۰ ساله انجام شده و سارقان پس ازسرقت طلاجات متعلق به همسر مالباخته، اقدام به شکستن دست راست این پیرزن ۸۰ ساله کرده و متواری شده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف منزل و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۸ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی با حضور در محل سرقت، به تحقیق از مالباخته پرداختند.

پیرمرد در خصوص نحوه ورود سارقان به داخل منزلش به کارآگاهان گفت: به همراه همسرم در خانه نشسته بودیم که زنگ خانه به صدا درآمد و به محض باز کردن در ورودی ، ناگهان دو نفر با صورتهای پوشیده وارد خانه شدند و مرا در حالیکه دهانم را گرفته بودند، کشان کشان به داخل ساختمان بردند.

مالباخته در خصوص نحوه ارتکاب سرقت توسط سارقان نقاب دار نیز به کارآگاهان گفت: سارقان پس از بستن دست و پای بنده، به سراغ همسرم رفتند و دست و پای او را نیز بسته و روی زمین دراز کردند. این دو نفر، بی آنکه حتی کلمه‌ای در خصوص محل نگهداری وجوه نقد داخل خانه از من و یا همسرم داشته باشند ، اقدام به بریدن طلا و جواهرات همراه همسرم کردند و در حالیکه همسرم هیچگونه مقاومتی در برابر آنها انجام نداده بود، بی هیچ دلیلی یکی از سارقان اقدام به شکستن دست راست همسرم کرد و به سرعت از خانه خارج شدند.

با توجه به شیوه و شگرد سارقان در ارتکاب سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت توسط افراد مرتبط با مالباخته انجام شده است، لذا تحقیقات از بستگان و اطرافیان مالباخته در دستور کار کارآگاهان قرارگرفت و آنان در تحقیقات تکمیلی اطلاع پیدا کردند که مالباخته حدودا دو سال پیش و پس از فوت همسر اولش، ازدواج مجدد کرده و در واقع همسر کنونی‌اش ، همسر دوم وی است.

تحقیقات برای شناسایی سارقان نقاب پوش همچنان در دستور کار قرار داشت تا نهایتا با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از بستگان مالباخته به نام سعید . ع ۲۲ ساله به عنوان یکی از سارقان نقابدار شدند. محل سکونت این فرد که سعید نام داشت در شهرستان کرج شناسایی و وی در ساعت ۲۳ روز ۲۳ دی ماه دستگیر و به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سعید که در ابتدا منکر هرگونه اطلاع از سرقت و یا مشارکت در آن شد در ادامه تحقیقات لب به بیان حقیقت گشود و اعتراف کرد که سرقت را به همراه یکی از بستگان نزدیک شاکی پرونده به نام ناصر . ن ۲۲ ساله انجام داده است که بلافاصله هویت ناصر از سوی شاکی مورد شناسایی قرار گرفت و گفت که ناصر فرزند نوه‌اش یعنی نتیجه خودش است.

با شناسایی محل سکونت ناصر در منطقه تهرانسر ، او نیز در همان تاریخ دستگیر و به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

ناصر پس از مواجه حضوری با همدستش، در خصوص انگیزه سرقت و شکستن دست همسر شاکی پرونده به کارآگاهان گفت: پس از فوت مادربزرگ، پدربزرگ با زن دیگری ازدواج کرد و به نوعی زن دیگری را جایگزین مادربزرگ کرد و همین موضوع باعث کینه به دل گرفتن من از این خانم شد و در واقع انگیزه سرقت و شکستن دست این خانم صرفا برای انتقام گیری از این خانم انجام شد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی ، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با تکمیل تحقیقات در خصوص پرونده ، قرار قانونی از سوی بازپرس صادر و هر دو متهم در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند.دیدگاهها بسته شده است.