گرداننده کانال‌های مستهجن در گرگان دستگیر شد


گرگان- مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان از دستگیری فردی که اقدام به انتشار تصاویر مستهجن در سطح گسترده و در یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایلی کرده بود خبر داد.

به گزارش عرصه، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سروان وحید صاحبکاران اظهار کرد: انتشار تصاویرغیر اخلاقی و مستهجن در فضای مجازی و ترغیب و تحریک افراد به دستیابی به این‌گونه تصاویر برابر ماده ۱۴ و ۱۵ قانون مجازات جرایم رایانه‌ای جرم است و پلیس فتا با رصد شبانه روزی این فضا با منتشرکنندگان اینگونه تصاویر برابر قانون رفتار خواهد کرد.
 
وی افزود: اخیرا کارشناسان این پلیس با رصد فضای مجازی  کانالی‌ با چند هزار عضو را رصد کردند که در زمینه انتشار تصاویر مستهجن ‌و ترغیب و تشویق افراد به اعمال منافی عفت فعالیت می کرد که پس از ‌هماهنگی با مرجع قضایی‌ دستگیری مدیر کانال مذکور در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی بیان کرد: با  فعالیت‌های فنی و تخصصی صورت گرفته‌ نهایتا فردی به هویت «ز.ط» شناسایی و دستگیر شد که در ادامه مشخص شد نامبرده علاوه بر کانال مذکور، چهار کانال و گروه دیگر را هم با چند هزار عضو مدیریت می کند.

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان ادامه داد: این فرد پس از دستگیری، ضمن اظهار عدم آگاهی از قانون، انگیزه ‌ خود را از انجام این عمل مجرمانه را ایجاد سرگرمی برای افراد و تشویق از سوی برخی دوستان در خصوص راه‌اندازی کانال‌ها و گروه‌های مختلف عنوان کرد.
 
سروان صاحبکاران اظهار کرد: پرونده نهایتا جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال گردید.
 
وی گفت: پلیس فتا با توجه به وظایف ذاتی خود با عوامل ترویج فساد و فحشا در فضای مجازی برابر قانون  قاطعانه رفتار خواهد کرد.

وی از خانواده‌ها خواست نظارت مستمر و بیشتری بر عملکرد فرزندان خود داشته باشند و آنها را در فضای مجازی رها نکنند و به تمام کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد از عضویت در این قبیل کانال‌ها و گروه‌ها خودداری کنند.دیدگاهها بسته شده است.