اقدامات تروریستی سوریه را از مبارزه با تروریسم بازنخواهد داشت


وزارت امور خارجه سوریه در دو نامه به سازمان ملل متحد و شورای امنیت نسبت به انفجارهای انتحاری روز شنبه در «حمص» واکنش نشان داد.

به گزارش عرصه به نقل از سانا، وزارت امور خارجه سوریه در دو نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت انفجارهای تروریستی صبح شنبه در شهر «حمص» سوریه را محکوم کرد.

وزارت خارجه سوریه از دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت خواست این اقدامات تروریستی را محکوم کرده و تلاش های جامعه بین المللی برای ریشه کنی تروریسم و مجازات کشورهای حامی آن افزایش یابد.

وزارت خارجه سوریه همچنین افزود که این اقدامات تروریستی وحشیانه دمشق را از عمل به نقش خود در مبارزه تروریسم که تهدیدی برای تمام مردم سوریه و صلح و امنیت منطقه و جهان است، بازنخواهد داشت.

در همین حال «بشار الجعفری» رئیس هیئت اعزامی دولت سوریه به مذاکرات صلح این کشور در ژنو نیز با بیان اینکه جنایت تروریستی امروز در حمص بی پاسخ نخواهد ماند، آن را پیامی از سوی حامیان تروریسم به نشست ژنو دانست.

گفتنی است که انفجارهای انتحاری که روز شنبه دو مرکز امنیتی در شهر حمص سوریه را هدف قرار داده بود به کشته شدن ۴۲ نفر و زخمی شدن بیش از ۲۴ نفر دیگر منجر گردید.

گروه تروریستی-تکفیری «جبهه النصره» با صدور بیانیه ای مسئولیت انفجارهای انتحاری در شهر حمص را برعهده گرفت.دیدگاهها بسته شده است.