استفاده از لوکیشن‌های کیش برای ویژه برنامه‌های نوروزی

به گزارش عرصه، محمد قاریان پور در نشست خبری صداوسیمای مرکز کیش از رضایتمندی بیش از ۷۹ درصد بینندگان از برنامه‌های استانی خبر داد و دراین‌باره گفت: شبکه‌ای استانی در چندساله اخیر موفقیت‌های خوبی را به دست آورده‌اند به همین خاطر میزان بینندگان این بخش به ۶۶ درصد افزایش‌یافته که از این میان ۷۹ درصد افراد نسبت به سطح کیفی آن راضی هستند.    

وی درباره حوزه صدای کیش اظهار کرد: میزان شنوندگان کیش بالغ‌بر ۴۸ درصد تخمین زده‌شده است که به‌طور میانگین بیش از ۸۰ درصد آنان از برنامه‌های این بخش رضایت دارند همچنین میزان شنوندگان اخبار در رادیو کیش به بیش از ۷۲ درصد می‌رسد که اعتماد بالای ۸۰ درصدی مردم را نشان می‌دهد.

رئیس صداوسیمای مرکز کیش درباره برنامه‌های نوروزی این مرکز گفت: با توجه به شروع ایام نوروز این مرکز برنامه‌هایی را در جهت افزایش میزان شادی و پر کردن اوقات فراغت ساکنان کیش فراهم کرده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به پخش ۱۰ مستند تولیدی مرکز در سال گذشته اشاره کرد.

قاریان پور تصریح کرد: در سال گذشته مرکز صداوسیمای کیش موفق به تولید دو پویانمایی تحت عنوان طلوع و سفر شد که بعد از نوروز به‌صورت سریال دنبال خواهد شد و این روند رو به رشد خواهد داشت.     

وی از آمادگی این مرکز برای شروع تولید فیلم و سریال خبر داد و اظهار کرد: با توجه به مذاکرات انجام‌شده، فیلم‌نامه‌هایی به دست ما رسیده که در حال بررسی آن هستیم تا در سال آینده بتوانیم تولید فیلم و سریال را نیز در برنامه‌های این مرکز قرار دهیم.

رئیس صداوسیمای مرکز کیش در پاسخ به سؤال خبرنگار عرصه مبنی بر اینکه آیا بودجه خاصی برای این بخش تعیین‌شده است، گفت: به‌طور حتم مقداری از سقف بودجه این بخش توسط صداوسیما تعیین می‌شود اما ما در نظر داریم که از مشارکت بخش خصوصی نیز برای این بخش استفاده کنیم زیرا یقیناً بازخورد تبلیغات و معرفی کیش در قالب فیلم و سریال بسیار بیشتر خواهد بود.

قاریان پور ادامه داد: در راستای تولید سریال و فیلم سینمایی با رضا فیاض بازیگر شناخته‌شده صحبت‌هایی انجام‌شده تا در برنامه ساخت سریال و فیلم جزیره فعالیت داشته باشند.

قاریان پور از افزایش میزان تولید روزانه این مرکز خبر داد و اظهار کرد: بنا داریم که میزان تولید روزانه را از ۱۲ ساعت افزایش دهیم و به سمت فعالیت ۲۴ ساعته حرکت کنیم که البته کمبود امکانات و نیرو همچنان مانعی بر سر راه آن است لذا امیدواریم که در سال آینده این موانع رفع شود و بتوانیم چنین اقدامی را انجام دهیم.    

وی درباره فعالیت‌های این مرکز در حوزه انتخابات گفت: در حوزه انتخابات پیش رو از بهمن‌ماه سال جاری اقداماتی آغاز شده و کارهای تولیدی در دست اجرا قرار گرفته‌اند ازجمله اینکه برنامه‌ای تحت عنوان «اصلح» با موضوع انتخابات اجرا خواهد شد.

رئیس صداوسیمای کیش در خصوص برنامه‌های نوروزی این مرکز گفت: قصد داریم که امسال لوکیشن مربوط به برنامه‌های نوروزی را به سمت محل‌های زیبای کیش سوق دهیم بر همین اساس نیز بخشی از  برنامه تحویل سال نو در کنار مزار شهدای گمنام در مسجد امام حسن (ع) اجرا می‌شود.

قاریان پور درباره برنامه‌های نوروزی این مرکز بیان کرد: در سال گذشته بالغ‌ بر ۳۶ نماهنگ باحال و هوای بومی کیش ساخته‌شده که در نوروز پخش خواهد شد. همچنین پخش ۳۸ فیلم سینمایی خارجی و ایرانی نیز در مدت تعطیلات برنامه‌ریزی‌شده است ضمن اینکه برنامه دریچه نیز با عنوان معرفی ایران زیبا به کیش خواهد پرداخت.   دیدگاهها بسته شده است.