دستگیری سارقان ۱۱ بانک کشور در قزوین/اعتراف به سرقت میلیاردی


رئیس پلیس استان قزوین از دستگیری سارقانی خبر داد که به ۱۱ بانک در نقاط مختلف کشور دستبرد زده بودند.

به گزارش عرصه، سردار مهدی محمودی گفت: در پی وقوع سرقت از دو بانک شهرستان تاکستان در سال جاری ، تحقیقات وسیع وتلاش کارآگاهان پلیس برای دستگیری سارقان با جمع آوری اطلاعات و تشکیل کارگروه ویژه آغاز شد.

وی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی در بررسی این موضوع اسفند ماه سال جاری از یک سرقت ناموفق در یکی از استان های کشور مطلع و بلافاصله با اخذ نیابت قضائی و با توجه به حساسیت موضوع ، اکیپی از کارآگاهان به شهرستان اعزام و پس از بررسی اطلاعات به دست آمده اولیه مشخص شد یکی از متهمان از سارقان حرفه ای است  که توانستندمتهم را دریک عملیات در مخفیگاهش دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان افزود: متهم در بازجویی فنی وپیچیده کارآگاهان به همدستی برادر وخواهر خود اعتراف وابعاد تازه ای از اعمال مجرمانه سارقان حرفه ای بر ملا شد.

سردار محمودی اضافه کرد: با اقدامات اطلاعاتی وتحقیقات لازم رد پای دو سارق در استان آذربایجان شرقی و فارس شناسایی و در کمتراز ۴۸ ساعت و در یک عملیات ضربتی غافلگیرانه برادر و خواهر این سارق نیز دستگیر شدند.

وی بیان داشت: با دستگیری سه متهم که همگی دارای چندین سابقه کیفری و سرقت از بانک بوده در بازجویی فنی کارآگاهان به سرقت از بانک ها در شهرستان بابلسردرسال ۹۱ و ۹۲ ، شهرستان تاکستان در سال ۹۳، اردبیل در سال ۹۴ ،  شهرستان تاکستان در سال ۹۵ و اسلام آباد غرب کرمانشاه در سال ۹۵جمعا به مبلغ ۱۲میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتراف کردند.

وی افزود: سارقان در سرقت از بانک ها در شهرستان تاکستان سال ۹۱، کامیاران در سال ۹۳ ،  بیجار و ایجرود زنجان در سال ۹۴ ، و  عباس آباد مازندران در سال ۹۵ نسبت به تخریب و ورود به بانک ها اقدام ولی موفق به سرقت دراین زمینه نشدند.

سردار محمودی در پایان گفت: علی رغم بازدید ها وهشدار های مکرر پلیس در خصوص تقویت سیستم حفاظتی بانک ها متاسفانه شاهد قصور در این زمینه از سوی مسئولان بانک ها هستیم وتوصیه می کنیم که به هشدار ها و تذکرات پلیس در رفع معایب سیستم های حفاظتی اهتمام لازم را داشته باشند.دیدگاهها بسته شده است.