رضایی:انتظار انقلاب از ما حفظ هویت و اقتدار روزافزون است/به خاطر رسیدن به قدرت مسابقه ندهیم

به گزارش عرصه، محسن رضایی در همایش روز بسیج جامعه پزشکی در تبریز گفت: نماد ایستادگی را باید در خانواده‌هایی جست که سه شهید   و یا حتی چهار شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده اند، در چهره جانبازانی جست که هنوز درد می‌کشند ولی با این حال شکرگذار خداوند هستند. تابلو فداکاری‌های هفت سال دفاع مقدس را باید در چهره فرزندانی دید که در کودکی پدر از دست دادند و الان با افتخار می گویند پدر را به خاطر خدا از دست داده‌ایم. 

  وی با بیان اینکه خودمان را در انقلاب پیدا کرده وهویت ما بازسازی شد، گفت: در اواخر دوران پهلوی مستشاران و سردمداران آمریکایی متوجه شده بودند که ایرانیان به دنبال بازسازی هویت خود هستند، این قضیه منجر به برگزاری جشن های ۲۵۰۰ ساله از سوی رژیم پهلوی شد  که مردم نیز آن را پس زدند. مردم ما به دنبال احیای هویت ایرانی و اسلامی بودند و به همین دلیل انقلاب کردند.  اولین ویژگی هویت ایرانی اسلامی، احساس مسئولیت و تکلیف است، هر فردی که انقلابی است نسبت به دین و کشور احساس وظیفه می‌کند. انقلاب از ما یک چیز بیشتر نمی‌خواهد و آن هم حس وظیفه شناسی در مقابل خداوند متعال است، معتقدم وظیفه شناسی فراتر از پاسخگویی است. خودباوری و اعتماد به نفس ناشی از احیای هویت ما در انقلاب اسلامی، باعث شد در دفاع مقدس پیروز واقعی میدان باشیم. 

  وی اضافه کرد: ما در انقلاب اسلامی هویت پیدا کردیم و در دفاع مقدس با کمک آن، اقتدار یافتیم، در حال حاضر نیز تمام سعی و تلاش دشمنان ما این است که هویت و اقتدارمان را پس بگیرند. 

 رضایی تأکید کرد: در دنیای کنونی ایران اسلامی به دنبال احیای عظمت و قدرت خود است، متاسفانه هم از داخل و هم از بیرون کشور فشارهایی علیه پیشرفت روز افزون ما اعمال می شود، برخی از داخلی‌ها هم به این توجه نمی کنند که هویت و اقتدار ما باید حفظ شود.

به گفته وی، در چنین شرایطی و با تفکر فردگرایانه و حزب گرایانه  نمی‌توانیم با دشمنی‌ها مقابله کنیم. فلسفه انقلاب ما این است که برادری و وحدت خود را حفظ کرده و به خاطر رسیدن به قدرت مسابقه ندهیم، بلکه بر سر شهادت‌طلبی با هم رقابت کنیم. 

 وی با تاکید بر لزوم بازگشت به ارزش های انقلاب اسلامی گفت: اگر می خواهیم انقلابی باقی بمانیم باید به حس وظیفه شناسی خود بازگردیم و وظایمان را در قبال خون شهدا به خود گوشزد کنیم. 

 –دیدگاهها بسته شده است.