نوجوانان دختر آسیا/کسب عنوان نهمی با شکست ساموآ

به گزارش عرصه و به نقل از  فدراسیون والیبال، تیم ملی نوجوانان دختر ایران در آخرین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا امروز مقابل ساموآ قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید. ملی‌پوشان با این پیروزی به عنوان نهمی رسیدند.

در نخستین ست این بازی ملی‌پوشان ایران بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. سرمربی ساموآ در تلاش بود با تعویض‌های مختلف اختلاف را کم‌تر کند، اما شاگردان مایدا اجازه این کار را به بازیکنان حریف ندادند و توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ پیروز شوند.

ست دوم نیز با بازی خوب ملی‌پوشان ایران همراه بود. دختران والیبالیست کشورمان موفق شدند این ست را هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود خود به پایان برسانند.

در ست سوم هم برتری کامل با ایران بود. تیم ملی کشورمان در آخرین ست هم موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۱۵ به برتری برسد.

تیم ملی ایران در مرحله گروهی با چین و هنگ‌کنگ هم‌گروه بود که با شکست مقابل هر دو تیم از صعود به جمع هشت تیم برتر بازماند. ملی‌پوشان برای کسب عنوان نهم تا یازدهم مقابل ازبکستان و ساموآ پیروز شدند و عنوان نهمی را به دست آوردند.

صالحی، آشفته، زهدی، بهرامی‌نیا، سلامت، حلاج (لیبرو)، مریم حبیبی ترکیب آغاز کننده ایران در دیدار مقابل ساموآ بودند.

والیبال نوجوانان دختر ایران تاکنون در ۵ دوره این رقابت‌ها شرکت کرده است که رتبه نهم در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۷ بهترین جایگاه کسب شده ایران در این رقابت‌هاست.
ملی‌پوشان ایران در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ رتبه‌های یازدهم، دهم و دهم مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر آسیا را به دست آوردند.
تیم ملی والیبال نوجوانان ایران امسال در پنجمین حضور خود، برای نخستین‌بار با هدایت مربی خارجی (مایدا چیچیچ) در این رقابت‌ها شرکت کرد.

یازدهمین دوره والیبال نوجوانان دختر از یک‌شنبه ۱۵ اسفند آغاز شده و دوشنبه ۲۳ اسفند به پایان می‌رسد. در این مسابقات ۱۱ تیم حضور دارند.دیدگاهها بسته شده است.