انتقاد قالیباف از منتقدان "بی‌انصاف"

به گزارش عرصه، محمد باقر قالیباف در مراسم بهره‌برداری از «ایوان انتظار میدان ولی‌عصر عج» گفت: در این مدت انصافا کارگران، مهندسان و مدیران درگیر این پروژه بسیار زحمت کشیدند و شاید بخش عمده‌ای از آنان امروز در این مراسم حاضر نیستند.

وی همچنین ضمن اشاره به آنکه در ماه‌های گذشته کارهای عمرانی این “پلازا” برای همسایگان زحمت‌های زیادی را ایجاد کرده، گفت: ایوان انتظار میدان ولیعصر در کنار ایستگاه‌ میدان ولیعصر راه‌اندازی شده و امیدواریم به زودی یعنی از همین فردا بستری فراهم شود تا شاهد حضور هنرمندان در این مجموعه فرهنگی باشیم، به طوری که این مکان تبدیل به محل مناسب و پاتوق فرهنگی‌ای در شأن نام آن شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب این پلازا می‌تواند فرهنگ شهروندی که خود صالح و مصلح باشند را ترویج دهد.

قالیباف در ادامه ضمن اشاره به نام این ایوان که به نام حضرت ولیعصر عج نام گذاری شده است، گفت: امروز منتظران واقعی کسانی هستند که بتوانند از کار مردم گره‌گشایی کنند.

وی در ادامه به ایثارگری شهدا و جانبازان نیز اشاره کرد و گفت: با یک نگاه به اطراف این کشور و در منطقه خاورمیانه متوجه می‌شویم که اگر امروز امنیت در ایران برقرار است و مردم آرام زندگی می‌کنند ولو با سختی‌های اقتصادی، این سلامتی و امنیت که دو رکن اساسی زندگی است را مدیون شهدا و جانبازان هستند.

شهردار تهران  در ادامه به رویکرد فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: هر کجا فرصت فراهم شده، پروژه‌های صرف خدمات عمرانی را به محلی برای فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی نیز تبدیل کردیم که یکی از نمونه های آن همین ایوان انتظار است.

وی خاطر نشان کرد: امروز دیگر مترو تنها یک وسیله حمل و نقل و پروژه عمرانی و خدماتی نیست. بلکه ایستگاه‌ها و مراکز مترو مخصوصا ایستگاه‌های تقاطعی که روز به روز در حال افزایش هستند، به یک سازه اجتماعی – فرهنگی و محیط‌های انس و الفت تبدیل شده‌اند.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه کار با همه سختی‌هایش شیرین است زیرا اگر با مشقت و سختی همراه نباشد وقتی به بهره برداری برسد لذت کافی را نمی‌بریم و قدرش را به درستی نمی‌دانیم، به انتقادها اشاره کرد و گفت: انتقاد هدیه‌ای است که هر کسی می‌تواند به مسئولان بدهد اما انتقاد و بی‌انصافی با هم فرق دارد.

شهردار تهران افزود: ما که نیت خوانی نداریم اما ان‌شاءالله هرچه می‌گویند با نیت خیر است اما بعضی اوقات، برخی از مرز انتقاد دور می‌شوند و بی انصافی می کنند.

وی ادامه داد: اما این بی‌انصافی‌ها هرچند قابل قبول نباشد اما باید برای‌مان قابل تامل باشد، زیرا اگر بتوانیم به مردم خدمت کنیم و رضایت‌ آن‌ها را جلب کنیم، از این بی‌انصافی‌ها نیز می‌گذریم و برای ما قابل تحمل می شوند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید لحظه لحظه وقتمان را باید برای خدمت به مردم بگذاریم، گفت: همه این سال‌های با همه مشکلات و حتی عدم حمایت‌های حداقلی به کار خود ادامه دادیم و در حال حاضر حدود ۲۰۰ کیلومتر خطوط مترو در تهران داریم که در کمتر از سه ماه آینده خطوط مترو تهران به ۳۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

قالیباف ادامه داد: در چنین شرایطی لازم نیست دیگر به حرف‌ها پاسخ دهیم. زیرا مردم می‌بینند. در این شهر قدم می‌زنند و آبادانی‌ها را حس می‌کنند. هرچند مشکلاتی هم وجود دارد اما اوج غصه آن جاست که برخی کارهایی که خودشان کرده‌اند و در دوره خودشان انجام شده را منتسب به ما می‌کنند. با این حال نمی‌خواهیم پاسخ دهیم چون این نحو پاسخ‌دهی‌ها خلق مردم را تنگ می‌کند.

وی در ادامه به اقدامات شهرداری تهران در منطقه ۱۲ اشاره کرد و گفت: امروز در حوزه زیباسازی و فضای سبز به خصوص در منطقه ۱۲ تهران، با تاکید بر حفظ و  احیای معماری سنتی این منطقه تلاش می‌کنیم. این در حالی است که با وجود آنکه مسئولیت آسیب‌های اجتماعی در حوزه شهرداری نیست اما به عنوان شهروند و به خاطر مسئولیت انسانی‌مان به این حوزه نیز وارد شدیم و طی چند سال گذشته اقدامات خوبی در آن منطقه انجام شده که اثرات آن را می‌بینیم.

قالیباف ادامه داد: امروز بیش از هر زمان دیگری مخصوصا در مسائل مهمی چون ترافیک و آلودگی هوا با در نظر گرفتن ارتقاء سبک زندگی به مشارکت مردم نیاز داریم.دیدگاهها بسته شده است.