شبکه های اجتماعی برای جوانان از «سم» خطرناک تر هستند


مشهد- امام جمعه مشهد با بیان اینکه شبکه های اجتماعی عفت و دین فرزندانمان را نشانه گرفته اند؛ گفت: این شبکه ها برای جوانانمان از یک لیوان سم خطرناک تر است.

به گزارش عرصه،،آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با اشاره به دومین اجلاس دوره پنجم خبرگان رهبری اظهارکرد: برگزاری این اجلاس در واقع مانوری است که جمهوری اسلامی ایران در هیچ وضعیت و هیچ حادثه‌ای چه فتنه باشد یا توطئه ،دچار فقدان رهبری نمی شود.

وی با اشاره به برنامه های این اجلاس افزود: یکی از دغدغه‌هایی که در این اجلاس به وسیله نمایندگان مردم مطرح شد موضوع اقتصاد بود و اعضا بر رفع مشکلات معیشتی مردم تاکید کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه به خریدهای پایان سال مردم اشاره و بیان کرد: شاهد هستیم که  شب عید امسال قدرت خرید مردم پایین آمده و متاسفانه برخی به دلیل عدم تمکن مالی در برابر خانواده خود احساس شرمندگی می کنند.

علم الهدی تاکید کرد: در این شرایط مردم باید در امور خیر از جمله جشن نیکوکاری شرکت کرده تا افراد مستمند هم بتوانند شب عید شادی داشته باشند و غیر از دولت، همه ما به عنوان انسان باید احساس تکلیف کنیم و به نیازمندان کمک نماییم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در ادامه به مضرات فضای مجازی اشاره کرد و گفت: شبکه های اجتماعی جای ارزش و ضد ارزش را عوض کرده اند.

وی تاکید کرد: یک پدر چگونه می‌تواند چادر به سر دخترش کند در حالی که در فضای ولنگار فرهنگی که در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی شکل گرفته دختر را تشویق به ارتباط با جنس مخالف می کند و آن را ارزش می داند.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: اگر یک لیوان سم در دست فرزندمان باشد نمیگذاریم آن را سر بکشد اما نسبت به استفاده آنها از فضای مجازی واکنشی نشان نمی دهیم که باید گفت دسترسی به این شبکه ها عفت و دین فرزندان را نشانه گرفته و  از یک لیوان سم خطرناک‌تر هستند.

علم الهدی بیان کرد: مخالفت با فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی موجب فراگیری فساد  در جامعه شده و همه چیز را می‌سوزاند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: بیش از یکسال است که به ما وعده فیلترینگ هوشمند داده شده است اما عملی نشد که برای تحقق این مهم باید با تکیه  بر استعدادهای درخشان نخبگان خود، به جنگ دشمن در فضای مجازی برویم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در ادامه سخنان خود به دیدار اعضای خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: مردم فکر می‌کنند در سخنان رهبری تکرار وجود دارد اما در واقع در فرمایشات رهبری تکرار وجود ندارد و ایشان اگر  هر زمانی از استکبار حرفی می‌زنند یا در مورد اقتصاد مقاومتی بیاناتی دارند ،به نکته تازه‌ای اشاره می‌کنند که باید به آن توجه داشته باشیم.

امام جمعه مشهد تاکید کرد:رهبر معظم انقلاب در این دیدار در خصوص استکبارستیزی نکته‌ جدیدی را اشاره کردند و باید گفت دشمن از اسلامی متنفر است که مردم را از وابستگی به استکبار جدا کند.

وی بیان کرد: دشمن ایران با کشوری مانند عربستان که سر از بدن انسان‌ها جدا می‌کنند کاری  ندارند و حتی به این کشور مشاوره نظامی و اسلحه نیز می‌دهند اما با جمهوری اسلامی ایران که اسلام ناب را پیاده کرده دائم در ستیز هستند.دیدگاهها بسته شده است.