پرونده شهدای منا از مذاکرات حج جا نیافتاده

به گزارش عرصه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید محمدی در تشریح آخرین وضعیت مذاکرات حج، گفت: همان گونه که قبلا اعلام شد، مذاکرات با وزارت حج عربستان بر سر موضوعات باقیمانده هم چنان در جریان است، لذا اجازه دهید نتیجه کار به موقع خود، تشریح شود.

او درباره طرح موضوع فاجعه‌ی منا در جریان مذاکرات، اظهار کرد: موضوع شهدای منا از دغدغه‌های اصلی همه مسؤولان و خانواده محترم شهدا بوده که همواره با جدیت پیگیری شده است. به دلیل اهمیت موضوع، در نامه ی نخستی که به عربستان ارسال شد و در آن رئوس مطالبات جمهوری اسلامی ایران مطرح و تصریح شد، بر موضوع شهدای منا و مسجدالحرام به عنوان یک محور اصلی تاکید شد. بر همین مبنا، هیأت مذاکره کننده به عنوان امین خانواده معزز شهدای منا، این موضوع را به عنوان یکی از مباحث اصلی در مذاکرات با جدیت پیگیری کرده است.

سرپرست سازمان حج و زیارت بیان کرد: این که تاکنون در خبرها به جزئیات آن پرداخته نشده، طبیعی و واضح است؛ چون مذاکرات همچنان ادامه دارد و نتایج آن هنوز کاملا روشن و ملموس نشده است و هنوز در تمامی موارد به جمع‌بندی‌های لازم نرسیده‌ایم و رسانه‌ای کردن بی‌موقع مسائل هم، همیشه به حل مشکل کمک نمی‌کند، لذا به طور طبیعی و منطقی، اطلاع‌رسانی در این خصوص به روشن تر شدن نتایج مذاکرات و دستیابی به جمع‌بندی‌های لازم موکول شده است.دیدگاهها بسته شده است.