کشف یک تن و۲۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در مرزهای سیستان و بلوچستان


فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف قریب به یک تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر و هلاکت یک نفر از سوداگران مرگ طی دو عملیات جداگانه خبر داد.

به گزارش عرصه،، سردار سعید کمیلی گفت: شب گذشته مأموران هنگ مرزی میرجاوه با اشراف اطلاعاتی و با همکاری سربازان گمنام امان زمان (عج) از قصد قاچاقچیان برای ورود محموله سنگین مواد مخدر به وسیله خودرو به داخل کشور مطلع شدند که بلافاصله با اجرای کمین‌های هدفمند، مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان را در کنترل خود در آوردند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مرزداران سرانجام پس از ساعتی کمین با مشاهده خودروهای حامل مواد مخدر سریعاً وارد عمل شدند و پس از رویارویی با سوداگران مرگ و بی توجهی رانندگان خودروها به فرمان ایست، با رعایت قانون به کارگیری سلاح و واکنش سریع در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان، توان رویارویی را از آنها سلب کردند.

وی اضافه کرد: قاچاقچیان که توان درگیری با مرزداران را نداشتند با استفاده از تاریکی شب و نزدیکی به نقطه صفر مرزی به سمت کشور پاکستان متواری شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: در این عملیات، مأموران موفق شدند ضمن به هلاکت رساندن یک نفر از قاچاقچیان، توقیف دو دستگاه خودرو تویوتا، ۹۶۸ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک را کشف کنند.

وی به اجرای عملیات موفقیت آمیز دیگر در مرزهای شمالی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و ادامه داد: مرزداران هنگ مرزی زابل موفق شدند با استفاده از تجهیزات فنی از تحرک قاچاقچیان در نوار مرزی آگاه و بلافاصله با حضور در محل و برخورد سریع و قاطع، سوداگران مرگ را مجبور به عقب نشینی کرده و در پاکسازی محل انواع مواد مخدر شامل ۱۴۰ کیلو و ۲۵۰ گرم تریاک، ۷۸ کیلو و ۴۰۰ گرم حشیش و ۱۰ کیلو و ۷۰۰ گرم هروئین را کشف کنند.

سردار کمیلی در پایان ضمن تشکر از همکاری مرزنشینان منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: امروز مرزنشینان بیش از گذشته همراه و همسو با نیروهای مرزبانی هستند و سوداگران مرگ، قاچاقچیان و متجاوزان باید بدانند، مرزنشینان و مرزداران با وحدت و اعتقاد قلبی به حفظ حریم امنیتی مرزهای جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه با هرگونه تخلف و اقدامات غیرقانونی در مرز مقابله و برخورد خواهند کرد.دیدگاهها بسته شده است.