زورگیر خشن به دام مردم افتاد/مراجعه شاکیان به پلیس آگاهی


زورگیر خشن که در پوشش مسافر خودرو رانندگان را سرقت می کرد، در آخرین سرقت با تلاش مردم دستگیر شد. مالباختگان برای شناسایی متهم می توانند به پایگاه سوم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

به گزارش عرصه،، هفتم اسفند  مأموران کلانتری ۱۰۵ سنایی در خیابان کریم خان متوجه تجمع تعدادی از شهروندان در ابتدای خیابان شهید حسینی شدند. مأموران برای بررسی علت تجمع به محل مراجعه و اطلاع پیدا کردند که شهروندان به قصد کمک به راننده ی یک خودرو سمند تاکسی زردرنگ با فردی حدودا ۳۰ ساله درگیر و مانع از فرار این شخص از محل شدند. 

ماموران کلانتری ضمن مهار این شخص، به تحقیق اولیه از راننده ی سمند تاکسی پرداخته و اطلاع پیدا کردند که این شخص قصد سرقت خودرو وی به شیوه زورگیری و در پوشش مسافر را داشته است. 

با توجه به اظهارات شهروندان، مأموران در وارسی سطل زباله ی واقع در محل موفق به کشف یک عدد سوئیچ خودرو و مقادیری مدارک شناسایی متعلق به شخصی به نام محمدرسول ۳۹ ساله شدند که بنا بر اظهارات شهروندان توسط این شخص به داخل سطل زباله انداخته شده اما او منکر آن شده بود. 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مقرون به آزار و مسلحانه با سلاح سرد» و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

راننده تاکسی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:متهم ابتدا تحت عنوان مسافر ، از میدان راه آهن به مقصد میدان هفتم تیر سوار ماشین شد.پس از طی مسافتی ناگهان با مشت و لگد به سمت من حمله ور شد و با ضربات متعدد لگد مرا به بیرون از ماشین انداخت. در آن لحظه تنها موفق به برداشتن سوئیچ ماشین خود شدم که منجر شد این شخص با تهدید چاقو و فشار دادن گلویم قصد گرفتن سوئیچ ماشین را کند که با حضور و کمک مردم موفق به این کار نشد و نهایتا با حضور گشت کلانتری دستگیر شد. 

با بررسی مدارک شناسایی کشف شده از متهم، کارآگاهان موفق به شناسایی دومین مالباخته محمدرسول  شدند که خودرو شخصی سمند سورن او نیز به همین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بود. 

مرد مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی و شناسایی متهم در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت: ۶ اسفند در خیابان دماوند – بعد از چهار راه خاقانی – نرسیده به ایستگاه داریوش ، این شخص با تهدید چاقو اقدام به زورگیری و سرقت خودرو سمند سورن من کرد که تصاویر دوربین های مداربسته ی مرکز ایران خودرو و همچنین شعبه بانک در نزدیکی وقوع سرقت، دقیقا لحظه سرقت را ضبط کرده اند. 

با آغاز تحقیقات از حسین ۳۱ ساله که از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم خشن بود و طی سال های ۸۸ و ۹۰ نیز دو بار به اتهام سرقت های مقرون به آزار و ضرب و جرح دستگیر و روانه زندان شده و همچنین دارای فقره دستگیری در اداره مبارزه با زورگیری و سرقت های به عنف پلیس آگاهی است ، در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت به عنف خودرو در خیابان دماوند شد اما پس از مشاهده تصاویر مستند بدست آمده از طریق دوربین های مداربسته محل سرقت به ناچار به این سرقت نیز اعتراف کرد و محل اختفای خودرو مسروقه را نیز در محدوده میدان راه آهن به کارآگاهان نشان داد که خودرو سمند سورن مسروقه نیز کشف و به مالباخته بازپس داده شد.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، به خبرنگار مهر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب چندین فقره سرقت بعنف خودرو و همچنین داشتن سوابق در ارتکاب سرقت های خشن ، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است. لذا از شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به پایگاه سوم پلیس آگاهی در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.دیدگاهها بسته شده است.