گرمایش مستقیم بدن با پارچه متورم‌شونده

به گزارش عرصه و به نقل از تلگراف، با توجه به افزایش روزافزون قیمت منابع انرژی و گسترش محدودیت برای استفاده از سوخت‌های فسیلی، مفهوم قدیمی گرمایش کل فضاهای ساختمان با مفهوم جدید جلوگیری از هدررفت انرژی از طریق پوست جایگزین شده است.

محققان بر این باورند که بهترین و اقتصادی‌ترین روش برای احساس راحتی در فصل سرد سال جلوگیری از تبادل انرژی حرارتی بدن با محیط پیرامون با استفاده از فناوری جدید پارچه متورم شونده است. این پارچه با توجه به دمای بدن به طور خودکار متورم شده و از تبادل انرژی بدن با محیط جلوگیری می‌کند.

امروزه در کشورهایی که هزینه گرمایش محیط خانه بسیار زیاد است، مردم اغلب با پوشش چندین لایه لباس در برابر سرما مقاومت می‌کنند. این در حالی است که با استفاده از پارچه‌ی متورم‌شونده دیگر نیازی به پوشیدن چند لباس روی هم نیست و الیاف موجود در این پارچه به طور خودکار دمای بدن را در حالت ایده‌آل تنظیم می‌کنند.

پارچه متورم‌شونده از نوعی الیاف ویژه موسوم به مواد گرما تطبیق‌پذیر ساخته شده است. این مواد در واکنش با گرما طیف مختلفی از عایق‌بندی را از خود نشان می‌دهند.

مهمترین ویژگی پارچه متورم‌شونده، عدم نیاز به انرژی، سیم و حتی کنترل است. در واقع با کاهش دمای محیط پارچه متورم شده و با به دام انداختن هوا در بین دو لایه باعث ایجاد عایق‌بندی می‌شود.دیدگاهها بسته شده است.