اردوهای راهیان نور بصرت‌افزایی می‌کنند

به گزارش راهیان نور، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت قم با حضور در مرکز جهاد رسانه‌ای شهید رهبر بیان کرد: شهدا در حیاتشان با توجه به روحیه‌ای که داشتند تاثیر گذار بودند، در بعد از شهادتشان هم تاثیرگذار و نقش آفرینند و کاروان‌های راهیان نور که در یادمان‌های دفاع مقدس حضور پیدا می‌کنند با رشادت‌های رزمندگان اسلام آشنا می‌شوند. حقیقتا فضای راهیان نور می‌تواند در معرفی آرمان‌های شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت کمک کند و در حقیقت یک نوع بصیرت‌افزایی است.

وی نسبت به تغییر گرایش جوانان در راهیان نور اشاره کرد و گفت: کسانی بودند که با مبانی اعتقادی و دینی سالها فاصله زیادی داشتند ولی وقتی که در این کاروان‌های راهیان نور حضور پیدا کردند حقیقتا یک گرایش فوق العاده‌ای نسبت به ارزش‌های دینی و مکتبی پیدا کردند. رمانی که ما چنین ظرفیت بزرگی را داشته باشیم میتوان سرمایه گذاری عظیمی در این راستا شود. ما باید از این ظرفیت بزرگ فرهنگی استفاده بکنیم. راهیان نور بهترین زمینه برای معرفی شهدا، آرمان شهدا و فرهنگ شهادت است و جامعه ما را نسبت به توطئه‌ها و برنامه‌های دشمن بیدار و آگاه می‌کند.

نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی منظم راهیان نور را پربارتر برگزار کنیم؛ خاطرنشان کرد: راهیان نور یک فرهنگ عظیم و کم نظیر در فضای جامعه امروز ایران است که باید با انتخاب صحیح راویان و برنامه‌ریزی‌های منظم فضای پربار و معنوی را برای زائرین خلق کنیم.

وی در خصوص شعار من انقلابی ام راهیان نور بیان کرد: این شعار برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری است که نسبت به حوزه‌های عملیه، دانشگاه‌ها و مردم دارند که می‌تواند خط و مشی انقلاب اسلامی ما را مشخص کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه انقلابیگری یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی است، افزود: تمامی مردم جهان، ملت بزرگ ایران را یک مردم انقلابی می‌شناسند و تاکید بر این شعار پیام روشنی را هم به دوستان و هم دشمنان ما به خوبی منتقل کند که دشمنان ما با چنین شعاری که برخواسته از شور و شعور ماست در مقابل اراده آهنین ما عقب‌نشینی می‌کنند و دوستان ما در سراسر دنیا خوشحال می‌شوند.

وی با توجه به اهمیت و تاثیرگزاری رسانه‌ها در دنیای امروز افزود: رسانه‌ها نقش بی‌نظیری در اطلاع رسانی دارند و همانطور که از رسانه‌های بیگانه گلایه مندیم چراکه می‌توانند تاثیر منفی در جامعه ما ایجاد کنند، رسانه‌های مکتبی می‌توانند خنثی کننده نقشه‌های بیگانگان، الهام بخش، هدایت کننده مردم و موثر در جامعه باشند.دیدگاهها بسته شده است.