برگزاری جشن نوروز توسط سفارت ایران در امان

به گزارش عرصه، این مراسم با سخنرانی مجتبی فردوسی‌پور، سفیر کشورمان در اردن پیرامون نوروز باستانی و معرفی این روز جهانی از سوی یونسکو و سازمان ملل متحد به عنوان فرهنگ صلح و دوستی و پاسداشت بهار دل‌ها و طبیعت و اجرای موسیقی سنتی ایرانی توسط گروه نغمه‌ساز، همراه بود.

همچنین ارائه پیام‌های تبریک مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری و منشور حقوق شهروندی به میهمانان در کنار سفره‌آرایی هفت‌سین، نماد پوشش‌های عشایری و قومیتی ایران‌زمین، نمایشگاه صنایع دستی، شیرین‌جات ایرانی، تابلوهای نفیس خط و نقاشی و تابلو فرش‌های ابریشمی بافت قم و تبریز و سنگ‌های زینتی و قیمتی ایرانی، از دیگر جلوه‌های جشن نوروز سال‌جاری نمایندگی کشورمان در امان بود.
به گزارش سفارت ایران در اردن، در این مراسم از بیلبرد تبلیغاتی منقش به تمثال مقام معظم رهبری هنگام اخذ رای ایشان در صندوق ۱۱۰ به عنوان نماد برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در امان رونمایی شد.
جشن مزبور، علاوه بر نمایندگی ایران، در دانشگاه و مرکز فرهنگی «طلال ابو عزاله» نیز برگزار شد که اجرای تحسین برانگیز سازهای سنتی ایرانی توسط گروه نغمه‌ساز، به شدت مورد توجه ایرانیان، دیپلمات‌های مقیم و اردنی‌های حاضر در مراسم قرار گرفت.دیدگاهها بسته شده است.