از شهدای روحانیت دفاع مقدس تهران تجلیل می‌شود

به گزارش عرصه، این یادواره به همت ستاد بزرگداشت شهید آیت الله شاه آبادی و ستاد یادواره شهدای روحانی و ایثارگر تهران، جهت نکوداشت اندیشه‌های والای آن شهید بزرگوار و تکریم و تبیین ارزشهای شهدای روحانی دفاع مقدس تهران بزرگ برگزار می‌شود.

مقام معظم رهبری درباره مقام شهید مهدی شاه‌آبادی می‌فرماید “به طور خلاصه یکی از افتخارات روحانیت مبارز بود، یک انسان پاکباز، با اخلاق، فداکار، کاری، نستوه و خستگی ناپذیر و خوش روحیه. من به خوش روحیه‌گی این انسان، کم آدم دیدم.”

آیت الله سعید شاه‌آبادی – رییس موسسه غدیر شناسی و فرزند آن شهید والامقام، با اعلام این خبر اظهار کرد: سی و چهارمین یادواره بزرگداشت شهید آیت الله مهدی شاه آبادی و تجلیل از شهدای روحانیت در دفاع مقدس در مورخ ۶ اردیبهشت با حضور مسئولان کشوری و لشکری ،خانواده معظم شهدا ،روحانیون و مردم عزیز در مرکز باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی در ادامه به مشارکت نهادهایی همچون بسیج صدا و سیما،سپاه تهران بزرگ،شهرداری تهران ،سازمان بسیج اساتید و طلاب ،موزه انقلاب اسلامی ،بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس،

خانواده محترم شهید و تحت مدیریت ستاد بزرگداشت شهید آیت الله مهدی شاه‌آبادی و …. برگزار می‌شود.

او با دعوت از همه مردم و مسؤولان و خانواده معظم شهدا خواستند  تا در برنامه‌ای که برای خودشان است، حضور پیدا کنند و ادامه داد : سخنران اصلی یادواره ،یکی از مسئولان طراز اول نظام است که روز قبل از مراسم اعلام می‌کنیم .

شاه‌آبادی همچنین با اشاره به برنامه‌های جانبی در این یادواره به رونمایی از کتاب مرغ غریب عشق اشاره و خاطرنشان کرد : در این مراسم ،از کتاب “مرغ غریب عشق ” که درباره زندگی شهید آیت الله مهدی شاه‌آبادی است، رونمایی خواهد شد و همچنین از ۳ خانواده معزز شهید مدافع حرم ،تجلیل خواهد شد.

شهید آیت الله مهدی شاه‌آبادی از فعالان و مبارزان سیاسی پیش از انقلاب بود که برخی دروس حوزوی را در محضر مبارک امام خمینی(ره) فراگرفت و بارها در زمان طاغوت زندانی و تبعید شد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نمایندگی از مردم تهران به مجلس شورای اسلامی راه یافت اما در عین حضور فعال و پرشور در خانه ملت، همواره از هر فرصتی برای حضور در جبهه‌ها و دفاع از ارزش‌ها و روحیه دادن به رزمندگان کفرستیز اسلام استفاده می کرد. وی در دوره دوم مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نماینده تهران وارد خانه ملت شد اما همچنان حضور در جبهه و جنگ و جهاد را به سایر مسایل ترجیح داد تا سرانجام در روز ششم اردیبهشت سال ۱۳۶۳ در جزیره مجنون به شهادت رسید.

این مراسم صبح پنجشنبه  ۶ اردیبهشت  ۹۷ در محل مرکز همایش‌های بین المللی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.دیدگاهها بسته شده است.