ایرانسل، حامی فعالان اقتصاد دیجیتال است

فناوری اطلاعات > ارتباطات – گزارش‌ فعالیت‌ها و پروژه‌های ایرانسل به همراه بخشی از تأثیرات آن در حوزه حمایت از کالای ایرانی از طریق توسعه اقتصاد دیجیتال به مناسبت هفته ارتباطات طی مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این مراسم با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از معاونان و مدیران این وزارتخانه، جمعی از مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای سندیکای صنعت مخابرات ایران، مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره و بازیکنان باشگاه‌های ورزشی و مدیران برخی شرکت‌های همکار و استارت آپ‌ها برگزار شد.

فعالیت‌ها و پروژه‌های ایرانسل

 در این نشست مدیرعامل ایرانسل، علیرضا قلمبردزفولی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این اپراتور از صاحبان کسب و کارهای مختلفی که با همکاری ایرانسل فعالیت خود را آغاز یا گسترش داده‌اند خواست تا در خصوص فعالیت‌های انجام شده گزارش دهند.

مدیران و صاحبان برخی کسب و کارها که در اقدامات اخیر ایرانسل این اپراتور را همراهی کرده‌اند نظیرنمایندگان معاونت علمی ریاست جمهوری، دانشگاه تهران و ایرانسل در تفاهمنامه سه جانبه ایجاد مرکز شتابدهی شرکت‌های نوپا،  گروه اینترنت ایران، تیم‌های فوتبال  پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی، دانشگاه جندی شاپور، فعالان توسعه محتوای بومی و طرح تکاپو، فعالان حوزه اشتغال‌زایی و پوشش روستایی، مدیران و اعضای مدرسه اشتغال شریف، مدیران فعال در حوزه شهر هوشمند و مدیریت حمل و نقل،  طرح تجهیز مدارس و دوره‌های استعدادیابی ایرانسل – لالیگا درباره همکاری مجموعه‌های خود با ایرانسل توضیحاتی را به حاضران و جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه کردند.

همچنین در حاشیه این نشست نمایشگاهی با حضور برخی شرکت‌های ایرانی همکار ایرانسل نیز برگزار شد که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آن بازدید کرد. 

۲هزار و ۳۱۰ شهر و دهستان تحت پوشش  4G  ایرانسل

علیرضا قلمبردزفولی، مدیرعامل ایرانسل در خصوص گسترش شبکه پهن باند این اپراتور گفت: از زمان صدور پروانه نسل‌های ۳، ۴ و بالاتر در شهریورماه سال ۱۳۹۳ تا کنون ایرانسل ۲۴٫۵ میلیون مشترک نسل ۳ و ۱۳ میلیون مشترک نسل ۴ داشته است.

مدیرعامل ایرانسل ادامه داد: ۳هزار و ۱۰۵ شهر و دهستان زیر پوشش نسل ۳ یا 3G و ۲هزار و ۳۱۰ شهر و دهستان زیر پوشش نسل ۴ اینترنت همراه (۴G) قرار گرفته‌اند که به ترتیب ۳۱٫۵ میلیون گوشی تلفن همراه از نسل ۳ در شبکه ایرانسل و ۱۵٫۵ میلیون گوشی تلفن همراه از نسل ۴ اینترنت همراه استفاده کرده‌اند.

دزفولی همچنین در خصوص پوشش شبکه نسل ۴٫۵ همراه ایرانسل (۴٫۵G) گفت تا امروز ایرانسل توانسته در ۴۳۶ شهر این نسل از اینترنت همراه را ارائه دهد.

دزفولی در خصوص مشترکان نسل دو ایرانسل نیز گفت در این نسل ایرانسل پوشش ۸۶ درصدی جمعیت را دارد و شبکه خود را در ۳ هزار و ۵۳۶ شهر و دهستان گسترش داده است. ۴۸ میلیون نفر نیز از این نسل از خدمات ایرانسل استفاده می‌کنند.

مدیرعامل ایرانسل همچنین در خصوص تکمیل پوشش شبکه در شهرهای باقیمانده که کمتر از ۳درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد، گفت تکمیل شهرهای باقیمانده، بلافاصله پس از تأمین ظرفیت انتقال لازم صورت خواهد گرفت که امیدواریم با همکاری مدیر عامل جدید شرکت مخابرات ایران، هرچه سریعتر محقق شود. 

مدیرعامل ایرانسل

 162 شهر تحت پوشش  TD-LTE  ایرانسل/ تخصیص فضای  فرکانسی وایمکس به TD-LTE

مدیرعامل ایرانسل با اشاره به ارائه اینترنت ثابت به ۵۰۰ هزار مشترک ادامه داد از شهریورماه ۱۳۹۴ که ایرانسل اولین پروانه شبکه TD-LTE را در کشور دریافت کرد تا امروز ۱۶۲ شهر تحت پوشش این نسل از اینترنت ثابت قرار گرفته‌اند.

دزفولی در خصوص اقدام ایرانسل برای تعویض مودم‌های وایمکس ایرانسل با مودم‌های TD-LTE گفت: به منظور پایبندی به مهلت قانونی تعیین شده توسط سازمان تنظیم مقررات، ایرانسل از آغاز سال ۹۶ تا کنون ۱۴۳ هزار و ۷۶۳ کاربر وایمکس را با تامین مودم TD-LTE بصورت رایگان به این نسل از تکنولوژی اینترنت ثابت ارتقا داده و تعداد هزار و ۲۰۰ کاربر باقی مانده تا قبل از ۳۱ اردیبهشت ۹۷ به بستر اینترنت ثابت TD-LTE منتقل خواهند شد.

وی همچنین ادامه داد ارائه سرویس با کیفیت برای مشترکان TD-LTE و کسب رضایتمندی مشترکان مستلزم پایبندی تمامی ارائه دهندگان سرویس وایمکس به مهلت قانونی مصوبه یعنی ۳۱ اردیبهشت ۹۷ و تخصیص تمام باند فرکانسی ارائه دهندگان به سرویس TD-LTEاست. 

مصرف روزانه بیش از ۴ پتا بایتی مشترکان از دیتای ایرانسل

مدیرعامل ایرانسل در خصوص میزان مصرف اینترنت روزانه مشترکان این شبکه گفت رشد سرانه دیتای همراه مشترکان ایرانسل ۲۸ برابر، رشد ترافیک روزانه دیتای همراه ۷۵ برابر و کاهش تأخیر یا Latency تا ۲۰ برابر بوده است. همچنین مشترکان ایرانسل تا ۱۰۰ برابر سرعت را در شبکه ایرانسل تجربه کرده‌اند.

دزفولی با اشاره به مصرف ۹۰ ترابایتی اینترنت ایرانسل در شهریورماه ۹۳ اعلام کرد در اسفند ماه سال ۹۶ میزان مصرف روزانه مشترکان ایرانسل ۴هزار و ۶۵ ترابایت شده است.

وی با اشاره به افزایش ۵۵ برابری مصرف دیتا در ایرانسل گفت این میزان افزایش در صورتی است که در همین بازه زمانی (از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸) میزان افزایش مصرف دیتا در دنیا تنها ۴ برابر بوده است. 

«ایرانسل من» سومین نرم افزار کاربردی محبوب ایران

دزفولی با توجه به گستردگی مشترکان اینترنت و شبکه ایرانسل با اشاره به نرم افزار و نسخه تحت وب «ایرانسل من» برای مدیریت حساب، گفت: این نرم افزار کاربردی خدمات گوناگونی از جمله مدیریت بسته‌ها، تهیه و دریافت جزئیات قبض‌های مشترکان را در اختیارشان قرار می‌دهد و استفاده از خدمات ایرانسل را برای مشترکان راحت‌تر کرده است.

مدیرعامل ایرانسل با اشاره دانلود ۱۴میلیون و ۳۰۰هزار مرتبه‌ای «ایرانسل من» گفت: این نرم افزار کاربردی طبق آخرین گزارش اعلام شده از کافه بازار سومین نرم افزار محبوب کشور گزارش شده است. 

آغاز پوشش  NB-IoT  با تخصیص فرکانس از سوی رگولاتوری

مدیرعامل ایرانسل همچنین در خصوص نصب تجهیزات NB-IoT در کشور گفت تا کنون در۵ شهر مشهد، بیرجند، بجنورد، گرگان و رشت این تجهیزات نصب شده است و ایرانسل این آمادگی را دارد تا با تخصیص و واگذاری فرکانس موردنیاز توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در مرحله بعد شهرهای برنامه ریزی شده دیگر را نیز تجهیز کرده و خدماتNB-IoT را ارائه دهد. 

ارزش سرمایه گذاری ایرانسل ۷۵ درصد رشد داشته است

مدیرعامل ایرانسل در خصوص دستاوردهای ۵ ساله اخیر این شرکت گفت: در آمد دولت از ایرانسل در ۵ سال گذشته ۲٫۱۶ برابر شده است.

دزفولی همچنین ادامه داد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم رشدی ۴۲۸ درصدی و ارزش سرمایه گذاری ایرانسل نیز رشد ۷۵ درصدی در این مدت داشته است.

وی مجموع سرمایه گذاری ایرانسل را بیش از ۷ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت ۴۹درصد از این مبلغ از سرمایه گذار خارجی تأمین شده که MTN مبلغ ۱٫۵ میلیارد دلار از آن را در سازمان حمایت از سرمایه گذاری خارجی (فیپا) ثبت کرده است.

مدیرعامل ایرانسل رشد مشترکان دیتا در مدت ۵ ساله گذشته را ۱۵۴ درصد و رشد تولیدکنندگان محتوا درهمین مدت را ۵۱۱ درصد علام کرد و گفت: در ۵ سال گذشته توزیع کنندگان این شرکت ۷۱ درصد رشد داشته‌اند و شرکت‌های همکار ایرانسل نیز رشدی ۹۷ درصدی را تجربه کرده‌اند. 

درفولی در ادامه از مدیران کسب و کارهای همراه ایرانسل خواست تا درباره روند فعالیت خود توضیحاتی را ارائه دهند. 

اسنپ همکار ۱٫۷ میلیارد دلاری ایرانسل / اسنپ، نخستین تک‌شاخ (یونیکُرن) ایرانی است

شهرام شاهکار، مدیرعامل اسنپ درباره همکاری ایرانسل و گروه اینترنت ایران گفت: این همکاری منجر به اشتغال‌زایی مستقیم برای هزار نفر و اشتغال‌زایی غیرمستقیم برای بیش از ۴۰۰ هزار نفر شده است. از این تعداد ۹۹درصد کارکنان از بین دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ایران هستند.

وی از کاندید شدن اسنپ از مجموعه گروه اینترنت ایران به عنوان اولین استارت‌آپ میلیارد دلاری ایران خبر داد و گفت تحلیل‌ها و مقایسه‌ها بین اسنپ و همتایانش نظیر کریم، گرب، اولا، دیدی و اوبر نشان می‌دهد که ارزش اسنپ به ۱٫۷ میلیارد دلار است.

مدیرعامل اسنپ گفت: این نشان می‌دهد که اسنپ توانسته نخستین تک‌شاخ ایرانی (یونیکُرن) باشد. 

تفاهم نامه ایرانسل، دانشگاه تهران و معاونت علمی ریاست جمهوری

ناصر سلطانی رئیس پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران در خصوص تفاهم نامه این دانشگاه با معاونت علمی ریاست جمهوری و ایرانسل گفت: ایرانسل در راستای توسعه کسب و کارهای دیجیتال تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای با معاونت علمی ریاست جمهوری و دانشگاه تهران امضا کرده است که این همکاری در جهت شکل گیری زیست بوم تولید تا تجاری سازی کسب و کارهای نوپا در حوزه ICT ، تاسیس و راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی در محل دانشگاه تهران در راستای تاسیس شرکت سرمایه گذاری جسورانه VC برای حمایت از سرمایه گذاری شرکت‌های نوپا امضا شده است.

ناصر سلطانی

سلطانی ادامه داد، این همکاری با توجه به ظرفیت‌های موجود در دانشکده فنی که ۵۰ درصد آن دانشجویان کارشناسی و ۵۰ درصد دیگر را دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری تشکیل داده‌اند همکاری خوبی خواهد بود.

همچنین مهدی فقیهی دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از امضای این تفاهم نامه ابراز خوشنودی کرد و گفت ۳هزار و ۴۰۰ متر فضای اختصاص داده شده به این تفاهم نامه است که در سطوح مختلف علمی از کارشناسی تا اساتید دانشگاهی امکان دسترسی به آن را دارند و امیدواریم به زودی چند شرکت موفق از این مجموعه معرفی شود. 

امضای تفاهم‌نامه بین ایرانسل و دانشگاه جندی شاپور دزفول

دکتر محمدرضا عصاری رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول گفت: این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه در جهان شناخته شده است و این اتفاق بزرگ و خوبی برای ایران است. طی تفاهمنامه با ایرانسل که در راستای مصوبان استانی وزارت ارتباطات جهت استفاده در امور تحقیقاتی و آموزشی است، قرار است تجهیز مرکز کامپیوتر و اقلام مورد نیاز نظیر سروی، سوئیچ و … انجام شود.

وی همچنین در خصوص همکاری با ایرانسل ادامه داد، این اقدامات در راستای اهداف توسعه و تولید محتوای داخلی و بومی است. ما با ظرفیت‌ها و پشتوانه‌ تاریخی که داریم می‌توانیم از امکانات و همکاری‌های ایرانسل بهره بگیریم تا فاصله دانشگاه و صنعت را کمتر کنیم. 

راه اندازی مدرسه اشتغال شریف توسط ایرانسل

سحر احمدی، مدیر مدرسه اشتغال شریف گفت: مدرسه اشتغال سعی دارد دانش آموختگان دانشگاه‌ها را با فضای کار تطبیق دهد و توانمندی‌هایی که لازم است را به دانشجویان این مدرسه ارائه دهند.

وی همچنین ادامه داد، با ایرانسل در سال جاری آکادمی مدرسه  اشتغال را راه اندازی خواهیم کرد تا شرایط حضور دانشجویان مدرسه در محیط‌های کاری مهیا شود.

در ادامه علیرضا خورشیدی، به عنوان نخستین نیروی جذب شده از این مدرسه شرایط همکاری و آموزش در مدرسه اشتغال شریف را شرایطی آرمانی خواند و گفت حمایت‌هایی که ایرانسل از مجموعه کرده شرایط را برای حضور در فضاهای حرفه‌ای بیشتر فراهم آورده و ادامه این همکاری می‌تواند به شروع به کار بیشتر دانشجویان مدرسه اشتغال شریف بیانجامد. 

اشتغال سازی با حضور ایرانسل در طرح تکاپو

دزفولی، مدیرعامل ایرانسل با اشاره به اهداف طرح تکاپو و اقدامات انجام شده‌ای مثل عقد تفاهم نامه، تأسیس اگریگیتور استانی، حمایت از تولید محتوا و اپلیکیشن در استان، کنفرانس فضای کسب و کار دیجیتال، برگزاری کارگاه تولید محتوا و مشاوره فنی و بازاریابی اشاره کرد و گفت این اقدامات منجر به شروع همکاری با ۲۱ استان و عقد ۱۱ تفاهم‌نامه در این خصوص شده است.

علی قلم‌باز مدیر عامل شرکت طلوع ارتباطات آوان نیز گفت به واسطه حضور ایرانسل درآمد ما از حدود ۱۰۰ میلیون تومان به بیش از ۲۰ برابر رسیده است و این به دلیل چندبرابر شدن مخاطبان‌مان است. 

ایرانسل و اشتغال سازی روستایی

فاطمه خانگاه از روستای سهیلی در قشم که با اداره یک رستوران خانگی روستایی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی موفق به جذب گردشگران و بومگردان ایرانی و خارجی شده است درباره روند فعالیت خود گفت: با حضور ایرانسل و گسترش شبکه در این روستا به حجم توریست‌های منطقه افزوده و این امر موجب درآمد بالاتر و شناخته‌تر شدن منطقه نیز شده است.

وی با ارائه تصاویری از شیوه کسب و کار خود به وزیر ارتباطات از ایرانسل که با ایجاد شبکه خود در این منطقه باعث رونق کسب و کار بومی در این روستا شده است تشکر کرد و گفت امیدوار است چنین اتفاقاتی در منطقه بیشتر حمایت شود. 

۷هزار تراکنش روزانه موبایل بر بستر  NFC  ایرانسل

محمد زیاری، مدیرکل فروش سازمانی ایرانسل در خصوص وضعیت پروژه شهرهوشمند گفت: از فروردین ماه سال ۹۶ تا کنون بیش از ۷ هزار تراکنش روزانه با موبایل بر بستر سیم کارتهای NFC در حوزه حمل و نقل عمومی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: راه اندازی سامانه پرداخت موبایلی از طریق سیم کارت ایرانسل و توزیع بیش از ۳۰ هزار سیم کارت در شهر مقدس مشهد را از اقدامات دیگر اعلام کرد که از آذرماه سال قبل آغاز شده بود.

در این خصوص شیران، مدیر شرکت دلفین با اعلام راه اندازی سرویس مدیریت حمل و نقل، شهر هوشمند به صورت آزمایشی برای فرودگاه بین المللی امام خمینی ادامه داد: راه اندازی سامانه حمل و نقل هوشمند برای شرکت توزیع برق مشهد و مجموعه عالیس با بیش از ۷۵۰ خودرو از اقداماتی است که در فروردین ماه سال جاری با همکاری ایرانسل انجام شد. 

تشریح مسئولیت‌های اجتماعی ایرانسل

امین سرتیپی مدیر مسئولیت‌های اجتماعی ایرانسل با اشاره به اینکه مدتی است این بخش در شرکت به صورت متمرکز فعالیت خود را آغاز کرده است گفت: حوزه آموزش یکی از مهمترین حوزه‌های سرمایه گذاری شرکت ایرانسل است، به همین منظور پروژه تجهیز دیجیتالی مدارس در منطقه دشتیاری و سرباز استان سیستان و بلوچستان با همکاری انجمن حامی آغاز شده است.

وی ادامه داد در این پروژه در مرحله نخست تدارک زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنت و در مرحله بعد تجهیز مدارس و در نهایت ترویج آموزش دیجیتال خواهد بود.

حمیرا حبیبی عضو هیئت مدیره انجمن حامی نیز گفت: انجمن حامی سال‌ها در مناطق کم برخوردار فعالیت کرده و یکی از معضلات موجود را فقر آموزشی و تعلیم دیده است. همکاری با ایرانسل به ما این فرصت را داده تا به واسطه بسترهای ارتباطی مدرن و آموزش دیجیتال این فاصله را کم کرده و در این مناطق اثرات مثبت پایداری داشته باشیم.

وی همچنین ادامه داد با توجه به پیشبینی‌های انجام شده از این خدمات معلم‌ها و دانش آموزان بهرمند خواهند شد. 

ایرانسل حاشیه‌های باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را از بین برد

عباس ملکی، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال و نماینده ویژه وزیر ورزش در قرارداد سه باشگاه با ایرانسل گفت: با حمایت‌هایی که پس از قرارداد ما با ایرانسل صورت گرفت بازیکنان از شرایطشان راضی هستند، این امر باعث شده تا حاشیه‌ها کم شود. با توجه به ورزشی بودن وزیر ارتباطات مشکلاتی هم اگر پیش روی ما بود با مساعدت ایشان حل شده است.

همچنین حمیدرضا گرشاسبی عضو هیئت مدیره و سرپرست باشگاه پرسپولیس نیز از همکاری با ایرانسل ابراز رضایت و خوشحالی کرد و گفت این حمایت‌های ایرانسل بوده که باعث شده تیم ما بتواند همواره موفق عمل کند.

وی همچنین از وزیر ارتباطات تقدیر کرد که شرایط حمایت ایرانسل از باشگاه را فراهم کرده و ادامه داد: وزیر ارتباطات از مسائل ورزش نیز اطلاع کافی دارد و گاهی اگر مشکلاتی برای سامانه ما قرار بود بیفتد ایشان با مساعدت‌هایی که داشتند آن را حل کردند.

سید جلال حسینی و داریوش شجاعیان بازیکنان تیم‌های پرسپولیس و استقلال نیز با تشکر از پشتیبانی‌های ایرانسل، دلیل موفقیت و بی حاشیه بودن تیم‌های خود را حمایت‌های این اپراتور دانستند.

سید جلال حسینی

کمپ‌های استعدادیابی ایرانسل-لالیگا

در ادامه امیر پاشا مدیر کل برند ایرانسل در خصوص کمپ ایرانسل و لالیگا به عنوان یکی دیگر از فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی ایرانسل، گفت: بعد از آغاز همکاری ایرانسل و باشگاه‌های ایرانی این کمپ‌ها در راستای تفاهم نامه ایرانسل و لالیگا آغاز به کار کرده است که تا امروز دو دوره آن برگزار شده و سعی داریم در آینده نیز این آکادمی‌های فوتبال را در راستای استعدادیابی نوجوانان گسترش دهیم.

وی همچنین به انتشار محتواهای اختصاصی لالیگا برای پخش در لنز ایرانسل نیز اشاره کرد و ادامه داد: محتواهای اختصاصی که برای لنز ایرانسل در نظر گرفته شده است نیز در راستای آموزش فوتبال دوستان و تماشای بی واسطه محتواهای فوتبالی است.

در نهایت علیرضا قلمبر دزفولی، در خصوص فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی ایرانسل از مواردی چون کمپین حذف قبض کاغذی و کاشت ۱۵هزار نهال توسط ایرانسل و همکاری سازمان منابع طبیعی، کمک به بازسازی صحن نجف اشرف، ارسال کانکس جهت اسکان و امکان برقراری تماس رایگان در مناطق زلزله زده برای هموطنان نیز نام برد.

۲۱۲۱دیدگاهها بسته شده است.